Co se vysílá, co se píše, co se děje...

Vysílání Radia Proglas v týdnu od 15. 2. do 21. 2. 2010

14. 2. 2010 8:39

Vysílání Radia Proglas v týdnu od 15. 2. do 21. 2. 2010


Bohoslužby

V úterý 16. 2. v 18.00 hodin mši svatou ze studia Radia Proglas, ve středu 17. 2. v 18.00 hodin mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 18. 2. v 18.00 hodin mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v pátek 19. 2. v 18.00 hodin mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích - Čtyřech Dvorech, v neděli 21. 2. v 9.00 hodin mši svatou z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Svaté hoře v Příbrami.

Program

Rozhodnutí vstoupit do vztahu se někdy dlouho vyvíjí, jindy je to záležitostí okamžiku. To platí nezávisle na tom, zda se rozhodujeme pro vztah s lidmi nebo s Bohem. O své cestě k Bohu pohovoří v pořadu TWR, Stopy - svědectví o Božím jednání, Markéta Láznovská z Kladna. Poslouchejte v pondělí 15. 2. v obvyklých 9.15 hodin.

Herečka a pastorační asistentka pro kulturu mluveného projevu Martina Pavlíková spolu se sekretářem pro pastoraci Arcibiskupství olomouckého Lubošem Náglem představí projekt Setkání u studny. Pořádá jej Arcibiskupství olomoucké ve spolupráci s Rapsodickým divadlem a Konzervatoří Evangelické akademie. Jedná se o pravidelná setkání, ve kterých má své místo modlitba za umělecká povolání, hudba, umělecký přednes duchovních textů a četba z Písma. Rozhovor doplní svědectví Tomáše Komzáka, jednoho z účastníků zahajovacího setkání. Reprízu tohoto regionálního pořadu zachytíte v pondělí 15. 2. v 9.30 hodin.

Před začátkem postní doby se v Kafemlýnku můžete setkat s maminkami z Proglasu a vyměnit si zkušenosti o prožívání nadcházejícího období v rodině. Do vysílání zařazujeme v úterý 16. 2. v 9.30 hodin.

„Charita Česká republika pomáhá Haiti“ - tak zní název Magdazínu ve středu 17. 2. od 9.30 hodin. Hostem ve studiu bude Oldřich Pospíšil, vedoucí týmu humanitární pomoci, který se podělí se o zážitky z prvního mapování potřeb lidí postižených zemětřesením.

O neodpustitelném hříchu uvažuje americký reverend David Bast ve Slovech naděje. Relaci TWR naladíte ve čtvrtek 18. 2. v 9.15 hodin.

„Patera tramvajáka estébáci nezlomili“, to je název pořadu Křesťan a svět, jehož reprízu uvedeme ve čtvrtek 18. 2. ve 22.30 hodin.  P. Julián Veškrna z českobudějovické komunity Kongregace bratří Nejsvětější Svátosti letos oslaví 85. narozeniny. Přinášíme jeho vzpomínky na časy komunistického Československa. V době, kdy pracoval jako řidič tramvaje, tajně studoval teologii a připravoval se na kněžské svěcení. To mu pak udělil biskup Felix Davídek, rovněž působící v podzemní církvi. Dozvíte se také o snaze agentů StB získat jej ke spolupráci s režimem.

Páteční Rýmování o životě přinese zamyšlení redaktora TWR, Miroslava Kubíčka, o postu jako o době návratu. Více se dozvíte 19. 2. v 9.15 hodin.

Další vydání Všimli jsme si v pátek 19. 2. v 16.00 hodin nabídne rozhovor s romskými aktivisty a salesiánskými kněžími, kteří se věnují mladé generaci Romů. Kulatý stůl víry s podtitulem „Život s Romy“ není černobílý připravuje Jaroslav Kratka.

Říká se, že děti jsou naděje národa. O našich nejmenších, o tom, čemu bychom se od nich mohli učit promluví Roman Neumann, člen Dětského odboru Církve bratrské. Nalaďte si pořad TWR, Na sobotní frekvenci Proglasu, v sobotu 20. 2. v 8.00 hodin.

Postižené dítě může rozmnožit lásku v rodině. Taková je zkušenost Jarmily Lukasové, sekretářky Radia Proglas. Její svědectví uslyšíte v relaci Křesťan a svět, kterou vysíláme v neděli 21. 2. v 17.00 hodin.

Pokud chcete znát podrobný program vysílání Proglasu nebo si poslechnout Radio Proglas online, hledejte na internetových stránkách Radia Proglas.

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka