Co se vysílá, co se píše, co se děje...

„Ne všichni podnikatelé podnikají na úkor víry" a další tipy z Proglasu

19. 4. 2010 9:10

Z programové nabídky Radia Proglas v týdnu od 19. 4. do 25. 4. 2010


Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 V pondělí 19. 4. v 9.15 hodin naladíte relaci TWR: Stopy - svědectví o Božím jednání. Vědět o Bohu a mít s ním vztah - to mohou být dvě zcela různé věci. O vlastní zkušenosti s tím, jak je scelit v jednu, povypráví Petr Gwóždz.

 V pondělním čase, 19. 4. od 16.00 hodin zveme k poslechu nového vzdělávacího cyklu, Etika manželství a rodiny. Tématem nás bude provázet docent Jindřich Šrajer, salesián Dona Bosca, který etiku přednáší na Teologické fakultě Jihočeské univerzity. V první části se budeme věnovat otázce, co to vlastně etika je a k čemu směřuje.

 Kafemlýnek, který vysíláme v úterý 20. 4. v 9.30 hodin, Vám poradí, jak vyzrát na váhu. Tento problém trápí nejednoho člověka. Osvědčené metody ho mohou pomoci vyřešit.

 Olomoucké Centrum pro rodinný život slaví 20. výročí svého založení. Činnost a projekty této instituce představí Josef Záboj, Alena Večeřová a Marcela Řezníčková. Poslouchejte pořad z regionálního studia Radim, v úterý 20. 4. ve 22.00 hodin.

 Ve středu 21. 4. představíme v Magdazínu občanské sdružení Bez mámy, které podporuje sirotky v jižní Africe. V jihozápadní části Tanzanie tato organizace vybudovala misijní dům, jenž slouží jako zázemí pro místní kongregaci řádových sester, které se věnují péči o sirotky. Hosty ve studiu budou Michal Soták a tamní matka představená. Více se dozvíte v obvyklých 9.30 hodin.

 Slova naděje uslyšíte opět ve čtvrtek 22. 4. v 9.15 hodin. Reverend David Bast se v rámci pořadu TWR zamýšlí nad jádrem křesťanského života. Tentokrát představí Abrahama jako průkopníka víry.

 Hostem pořadu Křesťan a svět ve čtvrteční repríze 22. 4. od 22.30 hodin bude člen ostravsko-karvinského seniorátu Slezské církve evangelické augsburského vyznání, farář Vladislav Szkandera. Ze zdevastované Orlové, kde působí, mnozí utíkají, ale on zůstává a zachraňuje co se dá.

 V pátek 23. 4. v 9.15 hodin nabízíme relaci Rýmování o životě. Úvaha redaktora TWR, Miroslava Kubíčka, bude o tom, že pohádky je ukrývají nesmírné bohatství, že obsahují hluboké pravdy a poukazují na stále platné hodnoty. 

 Relaci Křesťan a svět s podtitulem „Ne všichni podnikatelé podnikají na úkor víry" zachytíte v neděli 25. 4. v 17.00 hodin. Hosty Jaroslava Kratky budou manželé Bartákovi, úspěšní podnikatelé, pro které stojí na prvním místě jejich vztah k Bohu.


V týdnu od 19. 4. do 25. 4. 2010 vysílá Radio Proglas přímým přenosem tyto bohoslužby:

V úterý 20. 4. v 18.00 hodin mši svatou ze studia Radia Proglas, ve čtvrtek 22. 4. v 18.00 hodin mši svatou z  kostela sv. Augustina v Brně, v pátek 23. 4. v 18.00 hodin mši svatou z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích - Čtyřech Dvorech, v neděli 15. 4. v 9.00 hodin mši svatou z kostela sv. Tomáše v Brně.

Zobrazeno 1274×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka