Co se vysílá, co se píše, co se děje...

Také písničkář Merta promluví první červnový týden na Proglasu

30. 5. 2010 0:00

Z programové nabídky Radia Proglas v týdnu od 31. 5. do 6. 6. 2010

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

Neporozumění druhým a neustálé omlouvání sebe sama a svých motivací utahuje dlouho neviditelnou smyčku. Maria Milčevičová, původně Ukrajinka, která dnes žije v Brně, ji však jednoho dne velmi zřetelně  ucítila. Jaké to mělo následky, vám prozradí v pořadu Stopy - svědectví o Božím jednání, který vysíláme v pondělí 31. 5. v 9.15.

V rámci sedmé části vzdělávacího cyklu Etika manželství a rodiny pohovoříme o šancích a rizicích manželského života. Poukážeme na nezbytnost důvěry mezi partnery, která je nezbytným základem dobře fungujícího vztahu. Osvětlíme rovněž podstatu manželství jako svátosti. Zveme k poslechu v pondělí 31. 5. v 16.00.

Červnové vydání Radimovy mozaiky z regionálního studia v Olomouci zavoní historií. Společně se vydáme se do Muzea Kroměřížska na interaktivní výstavu „Branou muzea do středověku, aneb doba měst a hradů, jak ji ještě neznáte". V olomouckém Vlastivědném muzeu navštívíme expozici „Stalo se v zemi české... / Jak se učil dějepis". Výlety do dávné minulosti završíme pozvánkou na šermířskou akci „Mord na zhořelu" na hradě Sovinec. Poslouchejte v úterý 1. 6. ve 22.00.

Středeční vydání Jak se vám líbí nabídne pokračování rozsáhlého rozhovoru s písničkářem Vladimírem Mertou. Tentokrát bude řeč především o albu anglických renesančních písní Ve tmě mě zanechte, ale také o projektech, které Merta připravuje. Hudební pořad naladíte 2. 6. v obvyklých 19.15.

Slova naděje z produkce TWR zachytíte opět ve čtvrtek 3. 6. v 9.15. Americký reverend David Bast nabídne další z úvah nad Ježíšovou činností. Její podtitul zní Rozsévač.

V pokračování volného cyklu České nebe představíme kněze, poustevníka a zakladatele Sázavského kláštera, svatého Prokopa. Jeho osobnost nám přiblíží PhDr. Petr Kubín Ph.D. z Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Regionální pořad pražského studia Kristián zařazujeme do vysílání ve čtvrtek 3. 6. ve 22.00.

Páteční Rýmování o životě, bude o odpuštění hříchů a tedy také o vysvobození. Pán Ježíš nikdy ani v nejmenším nezastíral závažnost hříchu - ale vždycky dokázal s láskou přijmout hříšníka. Nebyl slepý vůči páchanému zlu, ale byl pohotový k odpuštění. Není to samozřejmě lehká cesta, úroda takové setby dozrává jen velmi pomalu, ale je to jediný možný způsob, jak se s hříchem vyrovnat a zabránit jeho rozmnožování. Pravidelnou relaci TWR uslyšíte 4. 6. v 9.15.

„Esperanto ve službách křesťanů a Církve". O tom, jak může esperanto vyrovnávat cestu evangeliu pohovoří předseda Mezinárodního sdružení katolických esperantistů Miloslav Šváček v nedělní relaci Křesťan a svět. Zveme k poslechu 6. 6. v 17.00.

V týdnu od 31. 5. do 6. 6. 2010 vysílá Radio Proglas přímým přenosem tyto bohoslužby:

V pondělí 31. 5. v 18.00 ze Slovenska prostřednictvím Radia Lumen, v úterý 1. 6. v 18.00 ze studia Radia Prohlas, ve čtvrtek 3. 6. v 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v pátek 4. 6. v 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 6. 6. v 9.00 z kostela sv. Jakuba Staršího v Kostelci na Hané.

Radio Proglas můžete naladit na frekvencích 88,7 FM z Tábora; 89,5 FM z Písku; 90,6 FM ze Svatého Hostýna; 92,3 FM z Českých Budějovic; 93,3 FM z Pradědu; 96,0 FM z Příbrami-Drahlína; 96,4 FM z Třebíče; 97,9 FM z Ještědu; 100,6 FM z Velkého Meziříčí; 104,0 FM ze Žďáru nad Sázavou; 104,2 FM z Valašských Klobouk; 105,7 FM z Uherského Brodu; 107,2 FM ze Znojma a 107,5 FM z Brna a z Nových Hradů. Vysílání rádia můžete najít také v nabídce kabelových společností po celém území naší vlasti, naladit prostřednictvím internetu nebo skrze satelit. Pokud chcete znát podrobný program vysílání Proglasu, hledejte na internetových stránkách Radia Proglas.

 

 

 

 

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka